U zgjua nga morgu dhe tmerroi tė punėsuarit

Shko poshtė

Super U zgjua nga morgu dhe tmerroi tė punėsuarit

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 25, 2011 9:04 am


Njė burrė 50 vjeēar nga Afrika e Jugut i cili u shpall i vdekur, u zgjua nga morgu tė dielėn dhe me gjithė zėrin bėrtiti pėr ta lejuar tė dal jashtė. Ai frikėsoi edhe punėtorėt e morgut tė cilėt menduan se dikush u zgjua lugat, shkruan Telegraph.
“Familja e tij mendoi se ai kishte vdekur. Trupi u dėrgua nė morg, por burri i u zgjua, bėrtiti me tėrė forcėn dhe kėrkoi tė dilte jashtė”, tha zėdhėnėsi i morgut Sizwe Kupelo.

Dy punėtorė kujdestarė nė morg u frikėsuan dhe ikėn nga ndėrtesa e cila gjendet nė qytetin e vogėl Libode, pasi menduan se dikush u zgjua lugat.

Mė pas morėn forcė sa pėr tu kthyer nė morg, thirrėn ndihmėn e shpejtė pėr ta shpėtuar njeriun i cili kishte qėndruar nė temperaturė tė ftohtė tė morgut gati 24 orė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi