Shikimi 3D nė celular, dėmton shikimin dhe krijon dhimbje koke

Shko poshtė

Super Shikimi 3D nė celular, dėmton shikimin dhe krijon dhimbje koke

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 25, 2011 2:10 pm


Ato janė pajisjet mė tė fundit, qė premtojnė njė pėrvojė mjaft emocionuese.

Por pėrdorimi i pajisjeve tė tilla si celularėt e menēur nė 3D mund t’ju dėmtojė shikimin dhe ju jep dhimbje koke, kanė paralajmėruar shkencėtarėt.

Problemi ėshtė sytė tuaj kėrkojnė tė pėrqendroheni nė ekran dhe njėkohėsisht tė rregulloni distancėn.

Fenomeni njihet si ‘akomodim divergjence dhe konvergjence’ dhe eksperimentet rezultuan qė njerėzit vuanin nga shqetėsimi kur pėrmbajtjet nga celularėt dhe shfaqje tė tjera nga njė distancė e shkurtėr u paraqitėn para ekranit se mbrapa tij.

Profesor optometristi Martin Banks tha: ‘Shqetėsimi i shoqėruar me shikimin e 3D-sė ėshtė njė problem madhor qė mund tė kufizojė pėrdorimin e teknologjisė. Shpresojmė qė gjetjet do tė frymėzojnė kėrkime tė tjera nė kėtė zonė.’

Shumė e shumė biznese po e pėrqafojnė kėtė teknologji, duke pėrdorur 3D pėr reklama nė ekrane gjigante, ose duke ju ndihmuar tė zgjidhni mobiliet pėrmes njė pėrvoje online 3D.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi