Nuk hani mėngjes? Nuk do tė dobėsoheni!

Shko poshtė

Super Nuk hani mėngjes? Nuk do tė dobėsoheni!

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 26, 2011 7:34 amEkspertėt pranė Universitetit Missouri kanė analizuar shprehitė ushqyese tė njerėzve dhe kanė zbuluar se ata tė cilėt e hanė mėngjesin e kanė mė lehtė tė humbin nė peshė.
Ėshtė treguar, po ashtu, se ata tė cilėt hanė mėngjes, u pėrmbahen mė mirė dietave dhe ndjejnė mė pak uri nėse hanė mėngjes tė pasur me proteina.

Ata tė cilėt mundohen tė humbin nė peshė dhe nuk kanė sukses, shumė shpesh e anashkalojnė mėngjesin duke menduar se ėshtė mė mirė qė kaloritė tė konsumohen mė vonė.

Mirėpo, ekspertėt thonė se ėshtė e dėmshme pėr cilėndo dietė nėse ushqimi konsumohet mė vonė, sepse atėherė nuk kemi kujdes ndaj sasisė sė kalorive qė konsumojmė dhe shpesh e teprojnė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi