Uji i detit na pėrtėrin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Uji i detit na pėrtėrin

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 26, 2011 9:16 amUji i detit nė pėrgjithėsi e pėrmirėson shėndetin tonė. Hulumtimet kanė vėrtetuar qė tingulli i valėve tė detit, vė nė lėvizje mekanizma nė tru, qė na sjellin nė gjendje tė thellė tė relaksit.
Kjo nė ēdo rast i bėn mirė trupit dhe shpirtit tonė. Po ashtu, gjatė notimit gjaku qarkullon mė shpejt nė drejtim tė abdomenit, i cili ėshtė mė afėr zemrės. Gjaku i freskėt, i cili qarkullon nėpėr trup sjell mė shumė oksigjen nė tru dhe, mu pėr kėtė arsye jemi mė aktivė dhe mė tė kujdesshėm.
Ajri i detit ėshtė pėrplot me jone tė shėndetshme, qė e shpejtojnė aftėsinė tonė pėr tė absorbuar oksigjen.
Rrezet e diellit ndikojnė tek disa pjesė tė trupit, qė sekretojnė endorfinė, substancėn natyrale, e cila na liron dhe relakson nga stresi._________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi