Indiani i vogėl lindi me 34 gishta

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Indiani i vogėl lindi me 34 gishta

Mesazh nga Nora prej Wed Jul 27, 2011 5:40 amIndiani Akshat Saxena u regjistrua nė librin e rekordeve Guinness, pasi festoi ditėlindjen e parė tė jetės. Pėr fat tė keq, djaloshi u regjistrua nė librin e rekordeve pėr shkak tė njė ērregullimi gjenetik- ai lindi mė 34 gishta nė duar dhe kėmbė.
Djaloshi nga Uttar Pradeshi nė Indi ėshtė lindur me nga shtatė gishta nė duar dhe nga dhjetė nė kėmbė dhe deri mė tash ai iu nėnshtrua disa operacioneve.

“Ai ėshtė fėmija ynė i parė dhe isha shumė e lumtur, por kur kam parė se sa gishta kishte mbeta e shokuar”, tha nėna e fėmijės Amrita Saxena, shkruan Daily Mail.

Njėri nga miqtė e familjes iu tha se me siguri djali i tyre ėshtė fėmija me mė sė shumti gishta nė botė dhe kėshtu vendosėn ta kandidojnė vogėlushin pėr librin e rekordeve Guinness. Rekordin e mėhershėm e mbante kinezi i cili ishte lindur me 31 gishta.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Indiani i vogėl lindi me 34 gishta

Mesazh nga D3M1 prej Wed Jul 27, 2011 9:22 am

Kush ka munges weq e kontaktoni :P

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi