Amy Winehouse dhe testamenti i saj

Shko posht

Super Amy Winehouse dhe testamenti i saj

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 28, 2011 10:01 am

Amy Winehouse ёshtё siguruar qё ish-bashkёshorti famёkeq drogmen i saj, Blake Fielder-Civil tё mos pёrfitonte as edhe njё cent nga pasuria e saj.
Familjarёt e kёngёtares sё ndjerё kanё zbuluar njё testament tё sajin, tek i cili bёn tё qartё trashёguesit e pasurisё sё saj prej mё shumё se 11 milion euro.
Amy i kishte tё siguruara tё gjitha dokumentat qё vёrtetonin se mbas divorcit tё tyre nё 2009, ai tё mos pёrfitonte as edhe 1 cent nga fitimet e albumit tё saj Black to Black.
Tё ardhurat e tё ndjerёs priten qё tё rriten, pasi mbas vdekjes sё saj blerja e albumit Black to Black ёshtё rritur nё mёnyrё shumё tё ndjeshme nё Angli dhe Amerikё.
Sipas ekspertёve ligjorё, pasuria e saj do tё ndahet ndёrmjet vёllait tё saj tё madh Alex, nёnёs Janis qё vuan nga skleroza e shumёfishtё dhe babait Mitch.
Blake Fielder-Civil muajin e kaluar u dёnua me 32 muaj heqje lirie pёr vjedhje dhe posedim arme zjarri tё rremё.
Nёna e tij Georgette ёshtё shprehur pёr djalin e saj: Ai ndihet i dёrrmuar dhe tё pёrfitojё nga vdekja e Amyt do tё ishte gjёja e fundit qё do ti shkonte ndёr mёnd.
Nёse shumё prej nesh kanё menduar qё ajo e dashuronte ende Blake, kanё gabuar. Pavarёsisht tatuazhit tё emrit tё tij qё kishte gdhёndur sipёr gjoksit tё majtё, duket se gjatё viteve tё ndarjes humnera midis tyre ishte thelluar edhe mё shumё.
Blake Fielder-Civil ёshtё personi qё e prezantoi Amyn me drogёn dhe qё shumё njerёz tё afёrt e kanё gjykuar si njeriun mё negativ tё jetёs sё saj.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi