Lidhjet e Canės nuk kanė fund

Shko poshtė

Super Lidhjet e Canės nuk kanė fund

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 31, 2011 7:26 am
Shkrime tė shumta mbi jetėn e tij private gjithmonė kanė zgjuar interes jo vetėm tek opinioni shqiptar, por dhe ai i huaj, shkruan Panorama Plus. Sa ishte nė Francė, futbollistin e njohur shqiptar e kanė lidhur me shumė femra tė njohura dhe tė bukura, ndėrkohė dhe tek ne nuk ėshtė kursyer aspak nga femrat e ekranit, qė nga modelet e deri tek kėngėtaret. Pėr pak kohė sa ishte nė Turqi nuk ėshtė zbuluar ndonjė lidhje intime, por thuhej se Canėn atje e vizitonin femra tė ndryshme nga mbarė bota. Ai ishte i lidhur edhe me njė modele braziliane, por lidhja e tyre tashmė ka pėrfunduar. Cana ėshtė transferuar nė njė klub italian, por pėr jetėn e tij ka mė pėr tė folur. Kemi shkruar disa herė qė kėngėtaren Adelina Tahiri e ka kėrcėnuar njė angleze me emrin Xhema. Atė do zbulojmė kėtė radhė, kush ėshtė dhe ēfarė pasioni ka. Flitet se ėshtė diku rreth tė 40-ave, por nga fotot nuk jep pamje tė kėsaj moshe, ndoshta nga ndikimi i operacioneve plastike. Ku i dihet…Po ēfarė flitet nė internet nė lidhje me rastin nė fjalė? Duke bėrė disa hulumtime mbi Xhemėn dhe veprimtarinė e saj, aty ku edhe shkruhej mbi jetėn e Lorikut, hasėm nė disa komente nė formė anonime, tė cilat ishin shkruar nė gjuhėn angleze, por ne i sjellim tė pėrkthyera nė shqip.

“Mendova se ai (Loriku) ėshtė nė lidhje me Xhema Bertenshaw? Harxhimi i viteve me Canėn, ndėrsa ai jeton me Xhemėn ėshtė njė gjė e poshtėr. Nėse kjo ėshtė e vėrtetė, atėherė Cana ėshtė i neveritshėm. Megjithatė Adelinės i duhet mė shumė pjekuri pėr shkak se ėshtė shumė e re, kurse Loriku shfaqet si njė fėmijė nė kėtė rast”, pėrfundon komenti. Nga hulumtimi qė i kemi bėrė profilit tė Xhemės, kemi vėnė re qė lidhja e tyre daton prej disa viteve ose mė saktė tė themi qė nga viti 2009, ku janė vendosur fotot nga festat e ndryshme nė tė cilat ka marrė pjesė edhe Cana i shoqėruar nga Xhema.

Kjo e fundit nė disa imazhe tė publikuara ka lėnė komente duke thėnė se ėshtė ky i dashuri im. Kėtė lidhje Loriku nuk e ka pranuar nė ndonjė intervistė, por ja qė faktet flasin ndryshe. Se ēfarė e mban nė lidhje me Xhemėn, pasuria apo diēka tjetėr, kėtė nuk kemi arritur ta kuptojmė, tė paktėn deri mė sot.

Qendra sportive e kuajve “Illyria” ėshtė themeluar nė vitin 2010 nga Lorik Cana (Shqipėri) dhe XhemaBertenshaw (UK), kėshtu shkruhet nė faqen zyrtare tė qendrės. Ekipi ėshtė formuar kur ēifti Cana dhe Bertenshaw kanė blerė njė kalė kur ishte nė moshėn 4-vjeēare, nė maj tė vitit tė kaluar si formė investimi.

Xhema ka pasur gjithmonė pasion kuajt dhe ka nė pronėsi tė saj kuaj tė ndryshėm, tė cilėt kalėrohen kėto 10 vitet e fundit. Ajo kuajt i ka blerė nė Gjermani me ndihmėn e trajnerit tė saj Adrian Marsh. “Princi i Ilirisė” quhet kali i preferuar i Xhemės dhe Lorikut, i cili ka garuar nė garėn e tij tė parė duke fituar nė qark kombėtar gjerman dhe ka njė normė 100% tė suksesit dhe ende sot e kėsaj dite ndan gjithmonė fitore. Pėr shkak tė kombėsisė sė Lorikut, krenar pėr vendin dhe flamurin e tij kombėtar, ata kanė vendosur qė gjithmonė tė konkurrojnė me kuajt nėn ngjyrat e Shqipėrisė dhe kjo u miratua, pasi edhe logoja e ekipit tė tyre “Iliria Sport” mban stemėn e flamurit kombėtar.

Nė muajin maj tė vitit tė kaluar Xhema bleu njė tjetėr kalė pėr ditėlindjen e Lorikut. Disa muaj mė vonė, ajo pėrsėri bleu njė tjetėr kalė pėr Lorikun dhe ky kal mbante nė kokė njė shenjė tė bardhė qė simbolizonte hartėn e Kosovės, pra vendlindjen e Lorik Canės. Megjithatė, ata gjithmonė kanė pasur nė plan pėr tė vėnė Shqipėrinė nė hartė nė kėtė disiplinė sportive dhe kanė hedhur poshtė gjashtė figura pėr njė kalė superstar tė ri, pėr ta mbajtur atė nė ekip, duke shpresuar se njė ditė do tė konkurrojnė nė Olimpiadė me flamur dhe ngjyra tė Shqipėrisė.

Xhema nė Manchester City zotėron njė ranch tė quajtur “Casall CC”, madje edhe atje kujdesen pėr shumė kuaj, tė cilėt marrin pjesė nėpėr evente tė ndryshme nė mbarė botėn.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi