RIM nė luftė pėr mbijetesė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super RIM nė luftė pėr mbijetesė

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jul 31, 2011 11:32 am


Telefoni i menēur – BlackBerry, i cili ka qenė simbol dhe status i korporatės pėr mė shumė se njė dekadė, tani po pėrballet me njė rėnie tė pjesėmarrjes nė treg, pasi qė copėn e saj po e marrin konkurrentėt e saj.
Nė anėn tjetėr, Research in Motion ka kaluar nėpėr njė seri tė hapave tė gabuar nė strategji dhe ekzekutimin e biznesit tė saj.Edhe ndryshimet nė menaxhment pėr tė cilat RIM ka njoftuar tė hėnėn, nuk ishin ato qė Ėall Street kishte shpresuar pėr tė.

Vlera e aksioneve tė RIM, kompanisė qė prodhon telefonat BlackBerry, ka rėnė mė shumė se 50 pėr qind kėtė vit.

Kryesisht, rėnia e popullaritetit tė telefonave BlackBerry, i atribuohet modeleve tė ndryshme tė iPhone, dhe sistemit operativ Android.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi