Zajmina, fotot e reja superseksi

Shko poshtė

Super Zajmina, fotot e reja superseksi

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 01, 2011 1:28 pmDo tė shfaqet si gjithmonė nė formė dhe sigurisht me bikini. Kėngėtarja Zajmina Vasjari, pėrveē koncerteve, kėto ditė tė nxehta korriku po punon pėr xhirimet e klipit tė saj mė tė ri qė titullohet “Po ta dija”.
Autori i muzikės dhe i tekstit ėshtė Flori Mumajesi, dhe nė krahasim me videoklipet e tjera tė publikuara mė parė, kėngėtarja vjen mė njė look tė ri, ku shfaqet mė ekspresive e dinamike nė sytė e publikut.
Paparaci ynė ka arritur ta fotografojė kėngėtaren nė momente xhirimesh, qė i ka realizuar kėto ditė nė Kepin e Rodonit, tė cilin ajo e ka pėrshkuar pėr tė xhiruar nė pjesė tė ndryshme tė tij. Kepi i Rodonit nuk do tė jetė i vetmi vend ku ajo xhiron pėr kėtė klip. Ne kemi arritur tė sigurojmė kėto foto qė shihni, edhe pse xhirimet e kėngės nė ritmet “house” nuk kanė pėrfunduar ende.
Zajmina shfaqet sėrish me linjat e saj shumė tė mira dhe me veshje plazhi tė njė stili qė ajo i pėlqen shumė, njė model qė e kemi parė t’i veshė shpesh jo vetėm nė klipet e saj verore, por dhe kur pushon me shoqėrinė. Edhe pse ėshtė klip vere dhe me muzikė ritmike, nė kėtė kėngė tė re tė Zajminės qė i dedikohet dashurisė, natyrisht qė shumė tė ndarė do tė mund tė gjenin veten. Ajo kėsaj here nuk do i kėndojė kėsaj ndjenje si njė vajzė kapricioze nė dashuri, ashtu siē bėn shpesh nė kėngėt e saj, si pėr shembull nėse u referohemi kėngėve: “Njė mė pak, njė mė shumė”, “1 me 6” etj.Nė kėngėn e re qė pritet tė publikohet sė shpejti me titull “Po ta dija”, Zajmina i kėndon njė dashurie qė lė mbresa. Teksti flet pėr njė ēift tė dashuruarish qė tashmė janė ndarė, por qė tė dy do tė donin tė dinin sa e kanė dashur njėri-tjetrin, qė tė mund tė ndryshonin gjėrat mes tyre.Ndėrkohė, ē’po ndodh me jetėn e Zajminės, e cila shfaqet gjithnjė e mė pak nė faqet e shtypit rozė? Cila ėshtė jeta qė bėn kėngėtarja tani, a ka ndryshuar diēka nė stilin e jetės? Nėse do e pyesnim kėngėtaren, ajo do tė pėrgjigjej se “Unė vazhdoj tė bėj tė njėjtėn jetė si mė parė, thjesht jam lodhur nga gazetat dhe nga shkrimet qė jo pak herė mė kanė mėrzitur, prandaj jam munduar t’i shmang sa tė mundem”.Gjithsesi, duket se njė nga pėrkushtimet e saj tė pėrditshme janė linjat e trupit. Ndryshe nga disa kėngėtare qė me kalimin e viteve kanė marrė kile tė tepėrta, Zajmina jo. Ajo ka treguar se tani nė stinėn e verės, pėr shkak tė angazhimeve me muzikė, udhėtime e koncerte nuk gjen kohė pėr palestėr, por asnjėherė nuk abuzon me ushqimin. Konsumon shumė fruta gjatė ditės dhe vetėm ushqime tė shėndetshme. Pėr sa i pėrket trajtimit tė lėkurės, nė udhėtimet jashtė Shqipėrisė blen kremra trupi dhe fytyre, por njėkohėsisht mendon se linjat e mira trupore i ka tė trashėguara.Tashmė asaj i duhet tė jetė edhe mė shumė nė formė pėr setin e ri tė fotografive, me tė cilat do lanēojė albumin e ri. Kėngėt pėr albumin e ri janė gati dhe vitin qė vjen do tė jetė nė treg. Pėr sa i pėrket jetės private apo martesės, ajo mendon se ėshtė ende herėt pėr tė menduar pėr vendime serioze nė jetė, pasi qėllim parėsor ka diplomimin. Hera e fundit qė Zajmina u pa mes kolegėsh kėngėtarė ishte nata finale e ndarjes sė ēmimeve tė edicionit tė 10-tė “Netėt e Klipit Shqiptar”.Nuk dihet tashmė se cilėt kėngėtarė Zajmina i ka miq pėr kokė dhe cilėt i ka armiq. Por pėr marrėdhėniet e saj me kolegėt, Zajmina ka pohuar se me tė gjithė ka relata shumė tė mira. Pėr kėtė ajo shprehet se “Nuk besoj se kam armiq, pasi ne jemi shumė tė lidhur me njėritjetrin pėr shkak tė punės qė bėjmė”.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi