Pse femrat rrinė tė uritura

Shko poshtė

Super Pse femrat rrinė tė uritura

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 01, 2011 3:01 pmFemrat janė tė gatshme tė bėjnė gjithēka qė sezonin e bikinive ta presin tė gatshme. Dėshmi pėr kėtė ėshtė edhe fakti se kėtė vit kanė qėndruar pa ngrėnė rreth shtatė milionė femra nė mėnyrė qė nė plazh tė duken sa mė mirė.
Ky numėr mbresėlėnės ėshtė njė dėshmi e vėrtetė pėr lidhshmėrinė mes pjesėtareve tė gjinisė sė bukur dhe dietave tė llojllojshme qė premtojnė mrekulli. Shtatė milionė femra anekėnd botės kanė pranuar se kanė ndjekur dieta strikte nė mėnyrė qė tė duken mė mirė nė plazh, ndėrsa ato qė akoma nuk kanė shkuar nė pushim vjetor, planifikojnė qė ta bėjnė sėrish kėtė. Arsyeja janė bikinit.

Njė hulumtim i realizuar nė Britani tė Madhe, ka treguar se femrat janė tė gatshme tė heqin dorė nga kafja, tė marrin pilula pėr dobėsim dhe madje do ta kishin filluar edhe duhanin, nė mėnyrė qė nė organizėm tė fusin mė pak ushqim dhe tė humbin sa mė shumė kilogramė.

Tė dhėnat tregojnė se pesė milionė femra kanė provuar dhe kanė hequr dorė nga 15 dieta tė ndryshme, qė do tė thotė se mesatarisht pjesėtaret e gjinisė sė bukur nuk hanė dy herė nė muaj. Njė studim i realizuar nė Australi ka treguar se motivimi kryesor ėshtė ‘dukja sa mė e mirė me bikini’.

Ēdo e gjashta femėr, dukjen e mirė e vė pėrpara shėndetit, ndėrsa pėr to ėshtė mė mirė tė duken bukur sesa tė ndjehen shėndoshė.

Nga ana tjetėr, mjekėt potencojnė se dietat e tilla janė stresuese dhe tė pashėndetshme, ndėrsa mėnyra mė e mirė pėr mbajtjen e vijės trupore, sipas tyre, ėshtė ushqimi i shėndetshėm nė kombinim me ushtrimet trupore.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi