Lott nuk ju bjn t ndiheni m mir

Shko posht

Super Lott nuk ju bjn t ndiheni m mir

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 01, 2011 3:20 pmN studim i ri, q pr momentin sht i publikuar n internet n Journal of Research in Personality, anketoi 97 femra t moshs 18-48 vjeare n Holand pr t mbajtur nj ditar n lidhje me t qarat e tyre pr nj periudh 2-3 mujore. Meshkujt nuk u prfshin n eksperiment.

do nat, pjesmarrset shkruajtn mbi humorin tyre ditor, nevojn e tyre pr t qar dhe nse kishin lshuar lot. Nse ato qanin, do t mbanin m shum detaje n do sesion t s qars, si arsyen, sa koh zgjat, me far intensiteti, kur ndodhi dhe si u ndjen m pas.

Shkencrart prfunduan me 1,004 episode episode pr t analizuar. Pr shumicn e rasteve - rreth 61 pr qind u raportua se nuk kishte ndryshime n humor krahasuar me momentet prpara se t qanin. 30 pr qind u ndjen m mir dhe 9 pr qind u ndjen m keq.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi