Bleona: E dua botėn nė duart e mia

Shko poshtė

Super Bleona: E dua botėn nė duart e mia

Mesazh nga Nora prej Tue Aug 02, 2011 10:24 amBleona Qerreti, e cila sė fundi ishte ndėr mė t pėrfolurat nė shtypin rozė pėr deklaratat e saja, ka premtuar se do tė jetė mė e pėrfolur se kaq, sapo tė lanēojė albumin e saj tė radhės.
Kėngėtarja nga Shqipėria nė albumin e saj tė ri ėshtė duke punuar me disa nga emrat mė tė njohur nė botė, mes sė cilėve Timbaland.

“Do tė jem e lumtur vetėm kur tė dėgjoj veten nė radio. Ėshtė koha qė unė tė jem njėlloj si personazhet e famshėm tė cilėt kam takuar, sepse asgjė nuk ėshtė e pamundur pa punė. Por natyrisht fama dhe suksesi nuk arrihen lehtė. Unė kam sakrifikuar ēdo gjė pėr tė realizuar ėndrrėn time dhe them njė shprehje: ose do kem botėn nė duart e mia ose nuk do rresht sė provuari deri nė frymėn e fundit!”, ka thėnė Bleona pėr “Standard”.

Bleona pėr tashmė disa herė ka sqaruar ‘gabimin’ e saj qė nuk ishte prezantuar si njė shqiptare dhe qė kishte refuzuar tė thotė faleminderit nė shqip gjatė njė interviste pėr mediat amerikane.

“Po e them pėr tė disatėn herė qė ky ka qenė njė keqkuptim i madh. Dua tė sqaroj se me fjalėt e mia ėshtė spekuluar jashtėzakonisht shumė, ndoshta nga persona me qėllim tė caktuar. Kanė luajtur me pikėn mė tė dobėt tė shqiptarėve, siē ėshtė patriotizmi. Kjo ėshtė bėrė ndoshta thjesht pėr tė shitur gazetat, por ama duke hedhur poshtė e pėrbaltur punėn time”.

“Unė jam shumė krenare qė jam shqiptare, nuk kam absolutisht arsye tė mohoj origjinėn time dhe ashtu sikurse e kam shprehur, po pres momentin e duhur pėr njė intervistė ekskluzive nė njė TV prestigjioz, ku do tė flas mė gjerėsisht pėr jetėn time. Ajo intervistė qė keni parė ju, ishte fokusuar mė tepėr nė faktin qė unė kisha marrė pasaportėn amerikane, por nuk mund tė ngatėrrosh pasaportėn me kombėsinė”, ka thėnė Bleona.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi