Shkaktarėt kryesorė tė djersitjes sė tepėrt

Shko poshtė

Super Shkaktarėt kryesorė tė djersitjes sė tepėrt

Mesazh nga Nora prej Tue Aug 02, 2011 10:34 amTemperaturat e larta verore dhe vapa janė shkaktarėt kryesorė tė djersitjes qė mund tė jetė shumė e pakėndshme kur rrathėt e neveritshėm tė errėt vėrehen nė kėmishėn ose fustanin tuaj tė preferuar gjatė ndonjė takimi pune ose evenimenti solemn.
Por edhe pėr problemet e tilla ka zgjidhje, ndėrsa fshehtėsia qėndron te parandalimi.

Djersitja ėshtė problem qė i atakon edhe femrat edhe meshkujt. Pėrveē preparateve tė ndryshme, siē janė kremrat, deodorantėt ose losionet, djersitjen mund ta lehtėsoni dhe kontrolloni nėse e dini se ēfarė e shton mė shumė kėtė problem.

Ju pėrmendim pesė gjėra qė shtojnė djersitjen:

- Kafja e nxehtė
- Kremrat pėr vetėnxirrje dhe preparatet e ndryshme pėr rrezitje
- Alkooli
- Rrobat- materialet e ndryshme nga tė cilat lėkura nuk mund tė marrė frymė
- Duhanpirja- cigarja ndikon nė hormonet qė e shtojnė djersitjen

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi