Dieta mesdhetare t zgjat jetn

Shko posht

Super Dieta mesdhetare t zgjat jetn

Mesazh nga Nora prej Thu Aug 04, 2011 7:32 amStudiuesit n Universitetin e Mastrichtit kan punuar pr dhjet vite me radh duke studiuar 120 mij burra e gra.

N prfundim ka rezultuar se ata q ndiqnin nj diet mesdhetare, t kombinuar me ushtrime dhe nuk pinin duhan, jetonin deri n 15 vite m shum.

Nj diet mesdhetare sht e pasur me perime, vaj ulliri, fruta, arra, peshk dhe drithra, dhe prmban pak mish e alkool.

Efekti sht shum m i madh tek femrat, q jetojn deri n 15 vite m shum, kurse meshkujt deri n 8 vite.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi