T varur nga telefonat e menur?

Shko posht

Super T varur nga telefonat e menur?

Mesazh nga D3M1 prej Thu Aug 04, 2011 7:28 pm


Nj hulumtim i ri n Mbretrin e Bashkuar thot se ky vend sht i varur nga telefonat e menur.
Shrbimet mobile t t dhnave jan rritur pr 40 her, pr nj periudh jo m shum se tri-vjeare.

Tani, pothuajse nj erek i personave t moshuar dhe afro gjysma e tinejxherve n kt vend, posedojn nj telefon t menur mobil.

M posht jan disa t dhna m t detajuara, t cilat flasin pr varsin e krijuar nga telefonat e menur mobil:

37% e t rriturve dhe 60% e tinejxherve deklarojn se jan t varur nga telefonat e menur mobil
81% e prdoruesve t ktyre telefonave bjn thirrje do dit
23% e tinejxherve thon se shikojn m pak TV, ndrsa 15% e tyre pranojn se lexojn m pak libra pikrisht pr shkak t prdorimit t madh t telefonave t menur mobil
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi