Genta Ismaili padit “Arbonin”

Shko poshtė

Super Genta Ismaili padit “Arbonin”

Mesazh nga Nora prej Fri Aug 05, 2011 4:33 pmKėngėtarja e famshme kosovare Genta Ismajli i drejtohet gjykatės pėr piraterinė me kėngėt e saj.
Goci Music Corporation, me bazė nė Miēigan, SHBA, e cila ėshtė e angazhuar nė shpėrndarjen e muzikės si dhe menaxhimin e biznesit muzikor tė Genta Ismajlit, ka marrė shėrbimet ligjore tė firmės juridike First Legal Solutions me bazė nė Kosovė, pėr tė mbrojtur katalogun muzikor tė Genta Ismajlit, imazhin dhe paraqitjen nga keqpėrdorimet nė kundėrshtim me ligjet ndėrkombėtare pėr tė drejtat e autorit.

Kjo kompani ka hedhur nė gjyq shoqėrinė muzikore “Arboni” nė Gjilan, si dhe “Albanota” nga Maqedonia, tė cilėt kanė hedhur nė treg katalogun muzikor dhe fotografitė tė Genta Ismajlit tė mbrojtura me tė drejtėn e autorit. Njė veprim i tillė ėshtė ndėrmarrė pa konsultim apo lejen pėrkatėse nga kėngėtarja Ismaili.

Por kompania Goci Music Corporation ka denoncuar edhe kompaninė shqiptare “Albatrade”, e cila ėshtė duke reklamuar hitin e Genta Ismajlit, “Guximi”, si tė pėrfshirė nė njė CD me pėrmbledhje tė titulluar “Hitet e verės”. Sipas konsulentėve ligjorė, kėnga nuk ėshtė fare e pėrfshirė nė CD.

Genta Ismaili ka tėrhequr vėmendjen e disa prej kompozitorėve dhe producentėve mė tė famshėm botėror si tė gjyqtares tė American Idol, Kara DioGuardi, Billy Mann si dhe fituesit e ēmimit Grammy, The Berman Brothers.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi