Adelina Tahiri HOT nė bregdetin Shqiptar, flet pėr Lorik Canėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Adelina Tahiri HOT nė bregdetin Shqiptar, flet pėr Lorik Canėn

Mesazh nga Nora prej Sat Aug 06, 2011 1:05 pm

Kėngėtarja e njohur, Adelina Tahiri po kalon pushimet ne bregdetin shqiptar, ku siē ka pranuar edhe vetė kėngėtarja, kalon njė pjesė tė mirė tė kohės gjatė verės, pasi ėshtė e angazhuar me koncerte.

Bukuroshja me sytė e kaltėr i ka ēmendur tė gjithė, ndėrsa ka treguar linjat e saj tė mira nė bregdetin shqiptar.

Vera, stina e koncerteve mė pėlqen ēdo stinė, pa marrė parasysh se ėshtė verė, dimėr, vjeshtė apo pranverė.

Mė pėlqen shumė vera, por edhe dimri, dėbora. Natyrisht, duke qenė se kam lindur nė prill, mė pėlqen shumė edhe pranvera. Dimrit kėndoj zakonisht nė diasporė, nė Gjermani, Zvicėr etj., ndėrsa gjatė verės mė sė shumti nė zonat bregdetare, Ulqin, Durrės etj.
Por, veēanėrisht nė stinėn e verės ndjehem mirė, sepse kam shumė koncerte, kudo ka shumė persona, shqiptarėt vijnė nė bregdet nga tė gjitha anėt.
Jam e lumtur kur kėndoj pranė publikut tim, edhe kur kėndoj nė Maqedoni, pranė popullit tim.

Ndjehem mirė kudo edhe nė Kosovė, edhe nė Shqipėri. Mė pėlqen qė flitet shqip sė pari, sė dyti, sepse takoj fansat tė cilėt mė duan pėr punėn time.
Takoj, gjithashtu bashkėpunėtorė tė rinj, njerėz me vlera.

Thashethemet pėr Lorik Canėn
Nė fillim, kur kam nisur tė merrem me kėtė punė, unė kam vendosur qė nuk duhet tė cenohem apo prekem nga shtypi, sepse pėrkundrazi demoralizohesh. Kam lexuar edhe shumė gjėra pozitive pėr veten, por ka edhe negative, natyrisht. Por, fakti qė shkruajnė pėr mua tregon qė po mė kushtojnė vėmendje, qė ka njerėz qė ndjekin atė qė unė bėj. Lidhja me Lorikun u fol mė shumė sesa duhet.

Pėr mua ėshtė shkruar, sikurse pėr shumė kėngėtarė tė tjerė qė pėrfliten, pėr gjėrat mė tė vogla qė bėjmė. Nuk mė vjen mirė qė shkruhet pėr kėto thashetheme, sepse kam gjėra shumė mė tė rėndėsishme nė jetė, tė cilave mund t’u kushtohet rėndėsi, siē ėshtė muzika, shkollimi im etj.

Nuk mė pėlqen qė pėrflitem pėr tė tilla gjėra. Lorikun e njoh, mė vjen shumė mirė qė ėshtė njė shqiptar i suksesshėm, por me tė nuk kam asgjė mė tepėr sesa njė miqėsi familjare. Lorikun e kam takuar rastėsisht nė Prishtinė, nė lokalin e djalit tė dajės, i cili njihet me tė. Kam takuar Lorikun, babanė e tij, krejt rastėsisht dhe kaq.

Mė pas, nuk e di nga dolėn thashethemet qė kanė 6 muaj qė ziejnė. Futbollistėt i dėshirojnė vajzat e skenės, por sa i kanė ama… Njė mashkull i bukur duhet tė ketė pranė vetes njė femėr tė bukur, madje jo njė, por mė tepėr!

Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 24
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008