Eliza Dushku ambasadore nderi e Tiranės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Eliza Dushku ambasadore nderi e Tiranės

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 08, 2011 9:02 amKryetari i bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha, gjatė takimit me aktoren Eliza Dushku ka thėnė se me ndihmėn e saj kryeqyteti shqiptar do tė njihet mė shumė.
Kėto komente Basha i bėri gjatė vizitės sė aktores sė Hollywoodit me tė cilin rast e shpalli atė edhe ambasadore nderi tė Tiranės nė botė, e ngarkuar pėr artet, kulturėn dhe turizmin.

“Jemi tė lumtur se me anė tė ndihmės sė saj, tė vendosim Tiranėn nė hartėn turistike tė botės”, tha kryebashkiaku Basha.

Eliza Dushku, nė anėn tjetėr, ėshtė shprehur e kėnaqur pėr kėtė vizitė dhe deklaroi se turneun e saj nėpėr Shqipėri do ta fillojė nga Korēa, ku do tė paraqitet dokumentari pėr promovimin e turizmit pėr vendin.

Pėrveē kėsaj Eliza Dushku ka firmosur edhe kėrkesėn pėr tė pasur njė pasaportė shqiptare.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi