SHBA: Nokia eliminon Symbian-in

Shko posht

Super SHBA: Nokia eliminon Symbian-in

Mesazh nga D3M1 prej Wed Aug 10, 2011 1:59 pm


Gjat dits s djeshme sht raportuar se prodhuesi finlandez i
telefonave mobil Nokia, do ta ndaloj shitjen e modeleve t telefonave
t saj q bazohen n sistemin operativ Symbian.
Si pasoj e
ksaj, Nokia N9 MeeGo nuk do t paraqitet n tregun amerikan, pasi q
pritet q s shpejti n treg t dalin telefonat e rinj q bazohen n
platformn mobile t Microsoft, Windows Phone 7.

Chris Weber, drejtori ekzekutiv i Nokias pr SHBA ka thn pr All
Things Digital se kompania e tij do t fokusohet n platformn e re
mobile, prkatsisht sistemin operativ Windows Phone 7, me t cilin
pritet t lansohet modelet e reja t ktij prodhuesi.

Pr m shum, msohet se Nokia sht duke synuar q t prodhoj
telefona t menur mobil pr tregun e SHBAs, t cilt do ti shes
prmes operatorve mobil t cilt do ti subvencionojn ato pr blersit
e tyre, ndrsa nuk do t mundohet q shitjen e tyre ta bj vet dhe pa
kontrat, si kishte br n t kaluarn.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi