Jay Z, reperi mė i pasur nė botė

Shko poshtė

Super Jay Z, reperi mė i pasur nė botė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Aug 11, 2011 12:18 pm


Jay Z ka fituar 37 milion dollarė prej gushtit tė vitit 2010. Paratė e fituara janė nga turnetė muzikore, nga zinxhiri i restoranteve pronarė i tė cilave ėshtė vetė ylli i skenės muzikore, por edhe nga investimet e tjera tė shumta qė ai ka bėrė nė vazhdimėsi.

Fitimet e deritashme e kanė ranguar JayZ nė top listėn e reperėve mė tė pasur pėr vitin 2011.

Mėsohet se reperi i dytė pėr nga pasuria rangohet Sean “Diddy” Combs, fitimet e tė cilit sillen rreth 35 milionė nga kompania e tij “Bad Boy”, pastaj nga linja e modės “Sean John” dhe nga marrėveshja me “Ciroc vodka”.

Reperi i tretė ėshtė Kanye West, pasuria e tė cilit vlerėsohet me 16 milionė dollarė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi