Cila ėshtė simbolika e kėtij rrethi nė ara? (Video)

Shko poshtė

Super Cila ėshtė simbolika e kėtij rrethi nė ara? (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Thu Aug 11, 2011 3:01 pm


Njė fermė nė Britaninė e Madhe u bė dėshmitare e njė ngjarje tepėr interesante. Tė gjithė u befasuan me simbolin nė fushėn e mbjellė i cili u paraqit brenda natės, ndėrsa kuptimi i kėtij simboli ende nuk dihet.

Simboli u paraqit mė 7 gusht, kėshtu qė ekspertėt ende nuk arritėn tė vėrtetojnė nėse kjo ėshtė ndonjė porosi e koduar ose ēfarė mund tė paraqesė nė realitet ky simbol.

Tash pėr tash ėshtė e qartė se kėtė kreacion e shėnon numri 12. Se ēfarė kuptimi ka dhe ēfarė lidhje me numrin e muajve tė vitit, ende nuk dihet, por tė gjithė pajtohen se simboli nė ara edhe kėsaj radhe nė shikim tė parė duket i thjeshtė, por del se ėshtė shumė mė i komplikuar.

Formacionin nė formė rreth e pėrbėjnė 12 vija tė shkurta e 12 tė gjata tė cilat dallojnė pėr gjerėsinė dhe gjatėsinė e tyre, ndėrsa tė gjithė sė bashku krijojnė njė rreth tė pėrkryer.

Ndėrmjet vijave gjenden edhe 12 katrorė, ndėrsa nė secilin prej tyre ėshtė “vizatuar” edhe nga njė rreth.

Dukurinė e pazakontė mund ta shihni nė video, ndėrsa lirisht mund tė na shkruani nėse dini si ta deshifroni kėtė formacion:

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi