Dėnimet e para pėr personat e dhunshėm nė Britaninė e Madhe

Shko poshtė

Super Dėnimet e para pėr personat e dhunshėm nė Britaninė e Madhe

Mesazh nga D3M1 prej Thu Aug 11, 2011 9:55 pm


Pas katėr netėve tė trazirave tė dhunshme, nė Britaninė e Madhe u dėnuan tė rinjtė e parė huliganė. Dy burra duhet tė qėndrojnė nė burg dhjetė, pėrkatėsisht 16 javė pėr shkak tė pjesėmarrjes sė tyre nė trazirat nė Manchester.

Aktualisht janė rreth 1200 njerėz tė arrestuar, 850 nga ata nė Londėr pėr shkak tė lidhjeve tė tyre mė trazirat e zhvilluara. 251 persona janė tė akuzuar.

Nė natėn e sė mėrkurės nė Londėr, Manchester dhe Birmingham situata duket mė e qetė.

Nė Birmingham kryeministri David Cameron i shprehu ngushėllimet e tij tė afėrmve tė tre viktimave dhe foli pėr njė goditje tė ashpėr tė policisė.

Aty kishin vdekur tre emigrantė tė cilėt ishin shtypur nga njė makinė. Burrat kishin kėrkuar njė dyqan pėr tu mbrojtur nga grabitėsit. Kėtė tė enjte parlamenti nė Londėr do tė zhvillojė njė seancė tė jashtėzakonshme pėr kėto zhvillime tė ditėve tė fundit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi