Pse partneri ėshtė mė i bukur se tė tjerėt

Shko poshtė

Super Pse partneri ėshtė mė i bukur se tė tjerėt

Mesazh nga Nora prej Fri Aug 12, 2011 11:46 amBukuria vėrtet varet nga syri i atij qė vlerėson. Kėtė e ka vėrtetuar edhe njė studim i ri, sipas tė cilit, partnerin nuk e shikojmė objektivisht, prandaj pėr ne ėshtė mė i bukur se kushdo tjetėr.
‘Iluzioni pozitiv’ nė bukurinė fizike tė partnerit tonė, mund ta bėjė lidhjen tė qėndrueshme- thonė shkencėtarėt nga Universiteti i Groningenit nė Holandė.

Nė studim janė pėrfshirė 70 ēifte heteroseksuale tė moshave ndėrmjet 18 dhe 37 vjeē. Ata kanė shikuar fotografitė e partnerėve tė tyre, ngjashėm sikurse edhe pjesėtarėt e grupit tė kontrollit, dhe nė bazė tė tėrheqjes iu janė pėrgjigjur pyetjeve.

Pjesėmarrėsit nė studim gjatė vlerėsimit tė bukurisė fizike dhe dukjes sė partnerit tė tyre nuk kanė qenė objektivė. Prandaj partnerėt e tyre nė fotografi iu janė dukur mė tė bukur sesa femrat ose meshkujt e panjohur nė fotografitė tjera.

Ēiftet e anketuara kanė pasur mesatarisht lidhje dy-trevjeēare, ndėrsa autorėt e studimit pohojnė se perceptimi i joshjes sė individėve, nė masė tė madhe varet nga ndjenjat tona ndaj tij.

Sipas ekspertėve, ‘iluzionet pozitive’ janė tė mira derisa nuk teprohet (kjo vlen sidomos kur njėri nga partnerėt ėshtė shumė joracional dhe i dashuruar sė tepėrmi).

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi