Kush menaxhon paratė mė mirė, meshkujt apo femrat?

Shko poshtė

Super Kush menaxhon paratė mė mirė, meshkujt apo femrat?

Mesazh nga Nora prej Fri Aug 12, 2011 11:52 am
Sot, nėpėr botė, rreth 40 pėr qind e grave janė mbajtėse kryesore tė familjes sė tyre. Kjo do tė thotė se gjatė recensionit tė fundit, shumė gra kanė arritur tė ndryshojnė stilin e jetės nė familjet e tyre, pasi ato aktualisht po merren me menaxhimin ekonomisė.

Sidomos nė vende tė zhvilluara si SHBA, shtėpitė e mėdha janė reduktuar nė shtėpi mė tė vogla, apo apartamente, pėrdorimi i gazit ėshtė bėrė edhe mė efikas dhe shumė gra duket se i janė bashkuar fuqisė punėtore.

Me pak pėrvojė financiare, shumė gra janė pėrpjekur dhe kanė dhėnė maksimumin pėr tė bėrė mė tė mirėn qė ata mundnin pėr vete dhe familjen e tyre. E vėrteta ėshtė se gratė fitojnė 30 pėr qind mė pak se burrat dhe kur dalin nė pension, shuma e parave nė llogarinė bankare, duket se ėshtė sa njė e treta e homologėve tė tyre.

Pjesė e arsyes, sipas ekspertėve, ėshtė se gratė kanė mė pak tė ngjarė se burrat pėr tė negociuar pėr pagesa nė shuma tė mėdha, thjesht sepse ata nuk dinė se si ta shtjellojnė kėtė ēėshtje. Njė faktor tjetėr ėshtė mungesa e njohurive, kur vjen puna pėr tė kursyer dhe investuar pagat e tyre.

Lajmi i mirė ėshtė se kėto pengesa tradicionale pėr barazi financiare tė grave dhe avancim tė tyre janė duke u trajtuar me njė lėvizje tė re qė kėrkon tė fuqizojė gratė, ti mėsojė ata tė njohin vlerėn e lartė tė parasė, tė kėrkojnė paga mė tė larta, tė investojnė mė shumė dhe tė mund tė ndėrtojnė pasurinė e tyre.

Aktualisht ėshtė duke u bėrė njė ndryshim pėr mijėra gra.Daily @orth ėshtė njė destinacion tėrėsisht falas online qė kėrkon tė fuqizojė tė gjitha gratė rreth temės sė financave.

Ajo ofron njė ambient relaksues dhe jo-gjykues, ku gratė tė mėsojnė si tė lundrojnė nė tregun e aksioneve, si tė marrin kontrollin e financave tė tyre dhe si tė punojnė pėr arritjen e qėllimeve afatgjata si dalja nė pension apo edhe shkollimi i fėmijėve nė njė kolegj.

Me mbi 100.000 mijė abonentė, objektiva e kėtij organizimi nuk ėshtė vetėm menaxhimi financiar personal, por edhe motivimi financiar personal.

Ekipi i ekspertėve Daily Worth, kanė organizuar rreth pesė tema kyēe, tė cilat janė: Buxheti, Fitimi, Ruajtja, Investimi dhe Shpenzimi.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi