ifti kroat shet fmijn pr 164 mij franga!

Shko posht

Super ifti kroat shet fmijn pr 164 mij franga!

Mesazh nga Nora prej Sun Aug 14, 2011 7:36 am
- E ShtunShprndaje1 Nj ift kroat nga Vishkova q gjendet afr qytetit t Rjeks ka nxjerr n shpallje shitjen e vajzs s tyre 22 muajshe, nga shkaku i problemeve financiare rreth pagess s nj kredie t trhequr me franga zvicerane.

Vajza q shitet quhet Franka e lindur 10/2009, thuhet n shpallje se sht e dashur, e menur dhe talente, shoqruese dhe ndonjher fmij problematik, q ka preferenca ushqimet dhe gjumin, transmeton INA.

Rritja e vlers s valuts zvicerane ka br q kjo familje t mos mund t prballoj dhe t paguaj kstet e kredis q kishin marr disa vite m par pr shtpin e tyre.

N shpalljen e publikuar nnvizohet se vlera e shitjes s fmijs sht 164 mij franga zvicerane, por ky mim thuhet se nuk sht fiks dhe se mund t ndryshoj. Prparsi i jepet t interesuarve nga Gjermania, vendet skandinave, Australia, Kanada, etj.

Nj numr i madh i qytetarve kroat po prballen me probleme financiare, pr shkak t kredive t trhequra me valutn zvicerane, tani kur kjo valut, po shnon trendet e rritjes duke arritur q t sfidoj edhe valutn evropiane Euro.

ifti nga Rjeka bn t ditur se ka edhe nj vajz tjetr t moshs 4 vjeare, pr t ciln thuhet se ndoshta do ti sigurohet nj jet normale.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi