Afėrdita nė Vlorė, Shpati nė Shėngjin

Shko poshtė

Super Afėrdita nė Vlorė, Shpati nė Shėngjin

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 15, 2011 4:39 pm
Mėngjesin e ka kaluar nė Mal tė Zi, ndėrsa mbrėmja e ka gjetur nė Vlorė, shkruan gazeta MAPO. Afėrdita Dreshaj, kėngėtarja simpatike dhe modelja e njohur ka qenė tė shtunė nė mbrėmje nė plazhin e Orikumit, nė club “Mojito” pėr tė kėnaqur plazhistėt me repertorin e saj, por edhe kėngė tė zgjedhura tė muzikės popullore.

Edhe pse rruga ka qenė e gjatė pėr Afėrditėn, e cila udhėtonte me disa tė afėrm tė saj me makinė, ajo ėshtė shfaqur nė skenė mėse nė formė. Pėrsos kėngėve tė saj ritmike, lėvizjet dhe kėrcimet e kėngėtares kanė ngritur nė kėmbė gjithė rininė, e sidomos vajzat qė e kanė atė edhe model. Pėr tė mos folur pėr djemtė, tė cilėt nuk rreshtnin sė bėri foto me tė. Por, ndėrsa Afėrdita kėndonte nė Orikum, i fejuari i saj, Shpat Kasapi ishte nė Shėngjin. “Vera na ka ndarė, - tregon duke qeshur Afėrdita. Shpati kėndon nė Shėngjin e unė jam kėtu. Kjo ėshtė vera jonė, punė. Jam e lumtur, qė njerėzit reagojnė pozitivisht ndaj meje edhe pse jam e re nė tregun muzikor, por ndoshta kėngėt e mia e kanė bėrė efektin tek ta edhe falė ritmeve qė ato kanė”. Mė tej, ajo mė thotė se “Koncertet e kanė lėnė edhe pa agjėrim Shpatin”… Por nga ana tjetėr tregon se vera ka qenė mjaft impenjative pėr tė dy, koncerte sa nė njė qytet nė tjetrin, sa nė Shqipėri, nė Kosovė, Maqedoni e nė Mal tė Zi… Pak pushime dhe mjaft emocione…! Kėto tė fundit kanė tė bėjnė me kompeticionin mė tė madh tė jetės sė saj.

“Mezi po e pres Miss Universin dhe ankthi mė ka kapur qė tani. Ėshtė eventi mė i madh i bukurisė dhe tė mendosh qė aty do tė jemi 84 vajza, tė zgjedhura kėto si mė tė bukurat e vendeve tė tyre. Janė tė bukura e sigurisht qė ke ankth, frikė e emocion. Sigurisht, jam e nderuar, e kėnaqur dhe e motivuar nė maksimum, pasi do tė jem atje si pėrfaqėsusese e Kosovės dhe kjo mė obligon shumė mė shumė”… Bisedat me Afėrditėn janė copėza-copėza, pasi asaj i duhet tė dalė nė skenė pėr herė tė dytė. Tashmė ka ndėrruar veshjen dhe ashtu siē ishte kombinuar nė ēdo detaj nė fillim, kėshtu shfaqet edhe tani… E bukur si gjithmonė, me kėmbėt e gjata qė bėjnė efekt tek tė gjithė, me pantallonat e shkurtra, qė ja nxjerrin mė nė pah ato dhe takat e larta qė shndrisin nga ngjyrat! Por, udhėtimi pėr Afėrditėn nuk mbaroj aty. Sapo pėrfundoi koncertin e saj nė Orikum, ajo u nis sėrish drejt vendlindjes sė saj, Malit tė Zi, ku njė tjetėr koncert e priste tė dielėn nė mbrėmje!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi