Amerikanė janė tė varur nga telefonat mobil? E shqiptarėt...

Shko poshtė

Super Amerikanė janė tė varur nga telefonat mobil? E shqiptarėt...

Mesazh nga D3M1 prej Mon Aug 15, 2011 8:54 pm


Gjatė ditės sė sotme, firma e hulumtimeve Pew Internet Research dhe American Life Project kanė pubulikuar njė raport i cili flet pėr pėrdorimin e pėrgjithshėm tė telefonave mobil nga ana e qytetarėve amerikanė.

Disa nga gjetjet kryesore tė kėtij raporti janė:

83 pėr qind e amerikanėve tė rritur posedojnė njė telefon mobil
40 pėr qind e poseduesve tė telefonit mobil kanė deklaruar se pajisja e tyre mobile u ka ndihmuar atyre kur ata janė gjendur nė rrezik
42 pėr qind e pėrdoruesve tė telefonave thonė se e pėrdorin atė pėr argėtim kur ata janė tė mėrzitur, dhe e kalojnė kohėn kot
42 pėr qind e pėrdoruesve tė telefonave thonė se kanė hasur nė probleme pėr shkak tė pėrdorimit tė tij

Ky raport gjithashtu analizon edhe detajet tjera tė rėndėsishme tė cilat na sjellin nė njė pėrfundim: amerikanė janė tė varur nga telefonat mobil, dhe nuk mund tė jetojnė pa tė.

Ēfarė mendoni ju, si do tė ishin statistikat pėr vendin tonė nėse do tė kishte njė hulumtim tė tillė? A janė shqiptarėt tė varur nga telefonat e tyre mobil?

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi