Berisha i dorėzon Dushkut pasaportėn

Shko poshtė

Super Berisha i dorėzon Dushkut pasaportėn

Mesazh nga Nora prej Tue Aug 16, 2011 2:02 pmKryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, i ka dorėzuar sot aktores Eliza Dushku pasaportėn shqiptare.
Derisa i ka dorėzuar pasaportėn biometrike, kryeministri ka shprehur kėnaqėsinė qė aktorja e mirėnjohur ėshtė pjesė e projektit pėr realizimin e dokumentarit qė promovon Shqipėrinė turistike, historinė, traditat dhe potencialet e saj.

Ndėrkohe vetė aktorja ėshtė shprehur se ndjehej krenare qė tashmė zotėronte edhe pasaportėn shqiptare. Sipas njoftimit te kryeministrisė, Dushku e njohu Kryeministrin me vizitat qė ajo kishte zhvilluar nė disa qytete tė vendit, nga jugu nė veri dhe impresionet e saj gjatė kėtij udhėtimi, tė cilin ajo e cilėsoi mbresėlėnės dhe qė i mundėsoi tė njihej me natyrėn, historinė, traditat, artin dhe kulturėn shqiptare.

Kreu i qeverise ka vlerėsuar peizazhin unik qė ofron vendi, ku ndėrthuren malet me detin dhe liqenet, duke e bere kėsisoj njė destinacion gjithnjė e mė i preferuar pėr turistėt e huaj.

“Ne kemi bėrė investime tė mėdha pėr tė mbėshtetur zhvillimin e turizmit nė infrastrukturėn rrugore, sikundėr po ndėrtojmė impiante tė fuqishme pėr pastrimin e ujėrave, kemi ndėrmarrė nisma fiskale pėr pėrjashtimin nga taksat pėr njė periudhė disavjeēare pėr ata qė investojnė nė zonat turistike malore dhe do tė vazhdojmė tė bėjmė gjithēka qė bukuritė shqiptare tė bėhen gjithnjė e mė tė prekshme pėr kėdo” , ka thėne kryeministri gjatė takimit me Dushkun.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi