Mbijetoi me gozhd 10 centimetra n kok

Shko posht

Super Mbijetoi me gozhd 10 centimetra n kok

Mesazh nga D3M1 prej Tue Aug 16, 2011 8:53 pm


Nj puntor ndrtimi n Teksas t SHBA-ve mbijetoi mrekullisht
pasi iu ngul aksidentalisht nj gozhd rreth 10 centimetra e gjat drejt
e n kok.
Pamjet e pabesueshme t rntgenit u publikuan nga
kirurgt pasi burri i pa identifikuar u paraqit n Qendrn Shndetsore
n Plano t Teksasit. Vetm milimetrat e ndanin burrin nga vdekja ose
paraliza totale pasi gozhda i kishte deprtuar n lobin dominues.

Neurokirurgu Dr. Rob Dickerman ishte ngarkuar t mbikqyrte
operacionin delikat dhe tha se nuk ka pikuar gati asnj pik gjak pas
operacionit. Vetm nj lvizje e gabuar me milimetra dhe rezultati mund
t ishte fatal, tha mjeku i cili kreu operacionin. Ai u zgjua dhe po
ndihet mir. Pas skanimit q bm pas operacionit nuk kemi vrejtur as
edhe nj pik gjaku.

Sipas Dr. Dickerman kafka e burrit ia shptoi jetn pasi shrbeu si
cop druri kur iu ngul gozhda. Kafka e ndaloi gozhdn, sikur kur t
ngulet n nj cop druri. Koka e gozhds, me t goditur kafkn u ndal,
tha ai.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi