Kosovari preu zviceranin nė qafė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Kosovari preu zviceranin nė qafė

Mesazh nga D3M1 prej Wed Aug 17, 2011 9:16 am


Dy kosovarė tė cilėt sapo kishin arritur me njė taxi para njė kafeneje, filluan tė grinden dhe tė ofendojnė popullin zviceran.
pranishėm ishin edhe dy mysafirėt e fundit nė kėtė lokal, qė tė dy
shtetas zviceran, njėri nga ta sportist i njohur nė “Mundje
tradicionale” tė Zvicrės (Schwingen).

Pasi zvicerani ka konfrontuar ata se “Ju gjendeni nė Zvicėr dhe
duheni tė respektoni Zvicrėn, nėse nuk ju pėlqen, atėherė kthehuni nė
Kosovė”.

Pa pėrfunduar ende fjalėt, njė nga kosovarėt ka nxjerrė thikėn nga
shoka dhe ka goditur atė nė qafė, duke i shkaktuar atij lėndime dhe
gjakderdhje tė madhe. Qė tė dy kosovarėt janė larguar nga vendi i
ngjarjes, pėrderisa shoku i sportistit pėrkujdesej pėr t’i ndalur
gjakderdhjen viktimės.

Policia e alarmuar ka arritur t’i kap 4 orė mė vonė qė tė dy kosovarėt tė cilėt gjendeshin ende nė qytetin Interlaken.

Tė dy janė dėrguar nė paraburgim, ndėrsa gjykata ka ngritur akuzėn pėr “tentim vrasje dhe lėndim tė rėndė trupor”.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kosovari preu zviceranin nė qafė

Mesazh nga D3M1 prej Wed Aug 17, 2011 9:18 am

ncncnc Katastfor.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kosovari preu zviceranin nė qafė

Mesazh nga GentleMan prej Wed Aug 17, 2011 6:02 pm

ee mor shqiptar rasti 2-yt qe ndodhi per pak dit ne zvicerr nga kosovart/et turp turp

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 30
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Kosovari preu zviceranin nė qafė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi