Rusia, nė 2016-ėn me hotel nė hapėsirė

Shko poshtė

Super Rusia, nė 2016-ėn me hotel nė hapėsirė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Aug 18, 2011 10:20 am


Tė lodhur nga pushimet e zakonshme apo nga vendet e mbushura plot ku
nuk ka vend tė lėvizėsh? Atėherė, ēfarė mendoni pėr njė largim tė
vėrtetė nga tė gjitha nė njė vend me shumė hapėsirė – nė hapėsirė?
Ditėn e djeshme Rusia ka njoftuar mbi planet e saj pėr njė hotel nė
orbitė 217 milje lart, i cili do tė strehojė deri nė 7 njerėz nė katėr
kabina, dhe do tė jetė i pajisur me dritare tė mėdha pėr tė parė Tokėn
poshtė.

Qė tė arrish atje do tė jetė njė aventurė mė vete – do tė duhen dy
ditė nė njė raketė Soyuz – dhe nuk do tė jetė njė “shpenzim i
zakonshėm”: Njė qėndrim 5 ditor do tė kushtojė 100,000 stėrlina, mbi
500,000 stėrlina pėr udhėtimin tuaj.

Hoteli ose sipas emrit tė tij “Commercial Space” (hapėsira
komerciale), do tė hapet nė vitin 2016, dhe sipas krijuesve, do tė jetė
shumė mė i rehatshėm se stacionet hapėsinore qė pėrdoren nga astronautėt
dhe kozmonautėt.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi