Motori q mban 25 persona

Shko posht

Super Motori q mban 25 persona

Mesazh nga Nora prej Mon Aug 22, 2011 1:12 pm
N Angli sht shpikur motori i cili mban plot 25 persona.

Vepra sht e Colin Furze, me profesion hidraulik, dhe sht realizuar duke prdorur dy pjest nj motori normal t bashkuara nga nj pedan e gjat alumini.

Ky mjet ka hyr n librin e rekordeve Guiness, pasi prshkoi 2 kilometra, si dyrrotaku m i gjat q ka br m shum rrug. M par ky rekord mbahej nga nj mjet i gjat vetm 14 metra.

Gjat rrugs, si transmeton TCH, autobusi me 2 rrota ka arritur shpehtsin 60km/h, por krijuesi i tij u shpreh se ishte thuajse e pamundur t merrje kthesa me t.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi