Ushtroni 15 minuta nė ditė dhe zgjatni jetėn pėr tre vite

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Ushtroni 15 minuta nė ditė dhe zgjatni jetėn pėr tre vite

Mesazh nga Nora prej Tue Aug 23, 2011 9:11 amNėse ushtroni rregullisht sė paku 15 minuta nė ditė, kjo shpaguhet shumėfish dhe zgjat jetėn tuaj pėr tre vite- thonė ekspertėt.
Madje edhe aktiviteti i vogėl trupor ėshtė i mjaftueshėm pėr ta zvogėluar rrezikun nga vdekja e hershme pėr 14 pėr qind, sikurse edhe reduktimin e sėmurjes nga kanceri pėr 10 pėr qind.

Ēdo 15 minuta shtesė tė ushtrimeve, zvogėlojnė rrezikun e vdekjes sė hershme pėr katėr pėr qind shtesė, sikurse edhe rrezikun pėr sėmurje nga kanceri pėr njė pėr qind shtesė.

Shkencėtarėt rekomandojnė qė personat e rritur tė ushtrojnė sė paku dy orė e gjysmė nė javė, ose 30 minuta nė ditė.

Kėto tė dhėna janė fituar pas hulumtimeve nė tė cilat janė pėrfshirė 400.000 njerėz.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi