Afganistan, zhduken dy gjermanė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Afganistan, zhduken dy gjermanė

Mesazh nga D3M1 prej Wed Aug 24, 2011 10:16 am


Zyrtarėt gjermanė dhe ata afganė njoftuan tė martėn se dy shtetas gjermanė janė zhdukur, derisa ishin duke ecur nė disa rrugė nė afėrsi tė maleve nė Kabul.
Ekziston frika se ata mund tė jenė rrėmbyer. Tė dy personat e zhdukur dy ditė mė parė kanė qenė duke udhėtuar pėrmes maleve Kush Hindu, qė lidhen me kryeqytetin, Kabul, nė veri tė Afganistanit.

Siē raportohet, talibanėt nuk janė aktivė nė fushėn ku ata janė zhdukur. Perėndimorėt kanė qenė herė pas here nė shėnjestėr pėr t’u rrėmbyer nga bandat kriminale, por shumica janė liruar tė palėnduar, shpesh pas pagimit tė shpėrblimit pėr lirim.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi