Pamje shokuese: Ja si vriten njerzit nga toga e pushkatimit

Shko posht

Super Pamje shokuese: Ja si vriten njerzit nga toga e pushkatimit

Mesazh nga D3M1 prej Wed Aug 24, 2011 10:17 am


Mogadisho (Somali) Nj ekzekutim gjakftoht ku jan lejuar q t bhen edhe foto nga nj distanc e caktuar. Pamjet q shihni jan marr nga gjat puns s nj toge ekzekutimi n Mogadisho t Somalis. Trupat qeveritare jan duket ekzekutuar dy ish-ushtarak t forcave rebele q akuzohet pr vrasje.

Pas gjyqit ata jan lidhur n disa drur t mdhenj t ngulur n tok. U sht mbuluar fytyra dhe m pas toga e pushkatimit i ka qlluar m breshri. Pr tu siguruar q kan vdekur, nj ushtar afrohet dhe i qllon nga nj distanc e afrt n kok. do gj, ekzekutimi dhe goditja, e fundit bhen me nj qetsi sikur n vend t tyre t ishin kafsh dhe jo njerz.

M pas, ish-kolegt ushtarak me nj araf marrin trupin dhe e ojn n vendin ku digjen kufomat. Si raporton gazetar i AFP-s, kjo sht nj dit pune e zakonshme e togave t ekzekutimit n vendin e ndar m dysh nga lufta civile dhe nga konfliktet fetare. Shpeshher, togat e ekzekutimit i bjn kto shfaqje n mes t publikut. Frika sht mnyra m e mir pr t mbajtur trumat nn kontroll.

Baza e konfliktit n Somali sht mes forcave qeveritare dhe militantve mysliman. Pr dy ish-ushtarakt q u ekzekutuan, gjyqtari tha se kishte prova se kishin kryer krime. Presidenti i Somalis, Sheikh Sharif Ahmed, ka deklaruar disa muaj m par gjendjen e jashtzakonshme n vend.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi