Lady Gaga, ylli m i fuqishm n bot

Shko posht

Super Lady Gaga, ylli m i fuqishm n bot

Mesazh nga Nora prej Fri Aug 26, 2011 9:24 amLady Gaga sht shpallur ylli femror m i fuqishm n bot nga revista Forbes, duke mposhtur edhe Oprah Winfrey.
Krijuesja e hitit You and I ka mopshtur Oprah Winfrey pr tu ngjitur n vendin e 11-t t klasifikimit t 100 femrave m t fuqishme n bot, n nj list ku pr baz ishin analizat financiare dhe biznesore.

Top 10 femrat m t fuqishme sipas Forbes:
1. Angela Merkel, Kancelare e Gjermanis
2. Hillary Clinton, Sekretarja e SHBA-s
3. Dilma Rousseff, Presidente e Brazilit
4. Indra Nooyi, Shefe Ekzekutive, PepsiCo
5. Sheryl Sandberg COO, Facebook
6. Melinda Gates, fondacioni Bill & Mel Gates
7. Sonia Gandhi, President dhe kongresiste e Indis
8. Michelle Obama, Zonja e par e SHBA-ve
9. Christine Lagarde, Drejtore menaxhuese, FMN
10. Irene Rosenfeld, CEO, Kraft Foods
11. Lady Gaga, kngtare

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi