Adelina Ismajli dhe Sabri Fejzullahu pėrfundojnė sezonin veror

Shko poshtė

Super Adelina Ismajli dhe Sabri Fejzullahu pėrfundojnė sezonin veror

Mesazh nga Nora prej Fri Aug 26, 2011 9:26 amGjatė kėtij sezoni veror kam pasur njė axhendė tė ngjeshur me shumė mbrėmje muzikore nė bregdetin e Durrėsit dhe tė Ulqinit.
Sapo jam kthyer dhe me kėtė edhe pėrfundova mbrėmjet pėr sezonin veror\”,- ka thėnė pėr mediat kosovare artisti i njohur i skenės, Sabri Fejzullahu. Pas njė angazhimi tė madh, me mbi 24 mbrėmje tė mbajtura nė \”Parajsė\” tė Durrėsit, ylli i kėngės Sabri Fejzullahu po i jep fund sezonit veror.
Ai ėshtė mjaft i kėnaqur me kėtė sezon veror, ndonėse edhe fitimet janė tė kėnaqshme, mirėpo pėr kėtė thotė se ka \”sakrifikuar\” mjaft. \”Vlen tė ceket kėnaqėsia ime me artdashėsit e mi, ku sallat ēdo natė kanė qenė tė mbushura plot dhe nuk janė ndalur duartrokitjet e publikut. Kam qenė mjaft i emocionuar nė disa raste, madje mė kanė pikuar edhe lot dhe jam shumė i kėnaqur qė kam arritur t\’u sjell atmosferė tė kėndshme artdashėsve tė mi edhe pas kėsaj moshe qė kam\”,- ka thėnė ai .
Krahas angazhimeve qė ka pasur, Sabriu nuk ka reshtur sė punuari edhe kėngė tė reja, tani sapo ka pėrfunduar videoklipin e kėngės \”Mėrgimtari\” qė do ta lanēojė gjatė kėtyre ditėve. \”Kam dashur qė me pėrfundimin e sezonit veror tė sjellė nė treg edhe njė projekt tė ri me tė cilin do tė nisė sezonin e vjeshtės nė diasporė. Kėnga qė kam pėrgatitur titullohet \”Mėrgimtari\”, me tekst, kompozim dhe orkestrim tė Ilir Beranit. Kėnga pėrmban njė tekst mjaft prekės, qė u dedikohet mėrgimtarėve tanė qė jetojnė kudo nė diasporė\”,- thotė ai dhe ka shtuar se nė fillim tė muajit shtator bashkė me bashkėshorten t\’i kalojė disa ditė pushimi nė Greqi.
Ndėrkohė qė siē mėsohet tė njėjtėn axhendė tė ngjeshur ka pasur edhe kolegia e tij, kėngėtarja shumė e suksesshme Adelina Ismajli. Pas njė vere tė tejmbushur me angazhime, ku thuajse pėr ēdo mbrėmje Adelina ka qenė e ftuar nė koncerte \’live\’, uragani i skenės kosovare i ka dhėnė vetes kohė pėr disa javė pushime.
Siē mėsohet, Ismajli do tė qėndrojė pushim deri nė ditėt e fundit tė shtatorit, pėr t\’iu rikthyer sėrish angazhimeve tė saj. Kėngėtarja nuk ka sjellė njė kėngė tė re kėtė verė, megjithatė ajo vijon tė mbetet njė nga mė tė pėlqyerat.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi