Putin i dėshpėruar pas rrėzimit tė anijes kozmike ruse

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Putin i dėshpėruar pas rrėzimit tė anijes kozmike ruse

Mesazh nga D3M1 prej Fri Aug 26, 2011 7:51 pm


Kryeministri rus, Vladimir Putin, ka urdhėruar agjencinė ruse tė hapėsirės qė tė pėrmirėsojė nė “mėnyrė radikale” mbikėqyrjen e prodhimeve tė hapėsirės.
Zėdhėnėsi i tij, Dmitri Peskov, tha se Putin ka udhėzuar Roskosmosin tė ndryshojė krejt kontrollin e cilėsisė dhe sistemin e inspektimit qė pėrdor gjatė prodhimit tė anijeve.

Ky hap vjen njė ditė pasi njė anije kozmike ruse, e cila mbante mallra pėr nė Stacionin Ndėrkombėtar tė Hapėsirės, u rrėzua menjėherė pas nisjes dhe u shkapėrderdh nė Siberi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi