Obama kėrkon pėrgatitje pėr tu mbrojtur nga uragani

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Obama kėrkon pėrgatitje pėr tu mbrojtur nga uragani

Mesazh nga D3M1 prej Fri Aug 26, 2011 7:53 pm


Presidenti amerikan, Barack Obama, u ka bėrė thirrje amerikanėve tė marrin masa tė menjėhershme dhe tė respektojnė urdhrat pėr evakuim, nė kohėn kur uragani Irene ka pėrfshirė bregun lindor tė Shteteve tė Bashkuara.
“Mos prisni, mos vononi. Ne tė gjithė shpresojmė pėr mė tė mirėn, por duhet tė pėrgatitemi pėr mė tė keqen”, tha Obama.

Erėrat e kėtij uragani pritet tė arrijnė nė brigjet e North Carolina tė shtunėn, para se tė nisen drejt Washingtonit dhe New Yorkut.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi