Dushi kundr tensionit t ult

Shko posht

Super Dushi kundr tensionit t ult

Mesazh nga Nora prej Sat Aug 27, 2011 11:02 amKa gjithnj e m shum njerz, veanrisht t rinj, q vuajn nga hipotensioni, respektivisht nga tensioni i ult i gjakut. Simptomat m t shpeshta jan t qent t prgjumur, marramendja, kokdhembja, zbehja, rraskapitja, kujtesa e dobt... Ekspertt thon q nuk ka ila pr tension t ult, por kjo nuk do t thot q nuk mund ta kontrolloni.

Kafeina, guarana dhe stimuluesit e tjer do ta rrisin tensionin e gjakut, por n doza m t mdha mund t nxisin rrahjen e shpejt t zemrs, ka do t thot q duhet t jeni t kujdesshm. Si ilae alternative aplikohen preparatet n baz t Zen-Shen. Zen-Shen siberik, si m i leht u rekomandohet personave t rinj, ndrsa ai kinez apo korean, meqense sht m i fort, rekomandohet pr personat m t vjetr q kan tension shum t ult t gjakut.

do dit bni dush me uj t ftoht dhe t ngroht me radh, bhuni m aktiv, shtisni m shum, konsumoni m shum krip (kripa e lidh ujin n organizm dhe rrit volumin e gjakut qarkullues), ndrsa do dit pini shum uj dhe aja bimor. Hani m pak e m shpesh, konsumoni m shum vitamina C, kalium dhe hekur. Pasuroni menyn me pem dhe perime t freskta.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi