18 tė vrarė nė Algjeri nga dy sulme vetėvrasėse

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super 18 tė vrarė nė Algjeri nga dy sulme vetėvrasėse

Mesazh nga D3M1 prej Sun Aug 28, 2011 6:51 pm


Raportohet se nė Algjeri, nga dy sulme vetėvrasėse kanė humbur jetėn 18 persona dhe janė plagosur 20 tė tjerė.
Sulmet thuhet tė kenė ndodhur nė Cherchell, 100 kilometra nė perėndim tė Algjerisė.

Agjencitė e lajmeve citojnė njė burim nga spitali tė ketė thėnė se nė mesin e tė vrarėve janė 16 ushtarė dhe dy civilė.

Sulmi ėshtė raportuar tė ketė ndodhur menjėherė pas iftarit, kur myslimanėt prishin agjėrimin e tyre tė pėrditshėm gjatė muajit tė shenjtė tė Ramazanit.

Askush deri me tash nuk e ka marr pėrgjegjėsinė pėr sulmin.

Ekstremistėt islamikė kanė luftuar forcat algjeriane tė sigurimit qė nga viti 1992, kur ushtria kishte anuluar zgjedhjet kombėtare qė njė parti myslimane fundamentaliste pritej t’i fitonte.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi