Baltik, pėrplasen dy avionė luftarakė

Shko poshtė

Super Baltik, pėrplasen dy avionė luftarakė

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Tue Aug 30, 2011 11:53 amNjė avion i NATO-s ėshtė pėrplasur me njė avion luftarak tė forcave ajrore tė Lituanisė, kanė bėrė tė ditur autoritetet e Viniusit.

Dy pilotėt lituanezė kanė arritur tė hidhen me parashutė nga avioni i tyre, ndėrkohė qė avioni francez i tipit “Mirazh” arriti tė ulej nė tokė.

Mediat lokale nė Lituani bėjnė tė ditur se dy pilotėt lituanezė janė ulur nė liqenin Rekiva, nė rajonin e Siauliait.

Njė zėdhėnės i Ministrisė sė Mbrojtjes tha pėr agjencinė e lajmeve “Associated Press”, se dy pilotėt nuk janė gjetur ende. Ndėrsa burime tė tjera thanė pėr agjencinė “AFP” se dy pilotėt i kanė mbijetuar pėrplasjes.

Franca ka disa avionė tė vendosur nė bazėn ajrore Zokniai dhe mjerr pjesė nė patrullimet e NATO-s mbi vendet balltike. Ende nuk dihet nėse avioni lituanez ishte pjesė e operacionit tė NATO-s.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 28
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi