Moda ne sytė e kėngėtares… Kaltrina Selimi

Shko poshtė

Super Moda ne sytė e kėngėtares… Kaltrina Selimi

Mesazh nga Nora prej Sun Sep 04, 2011 8:02 amAjo ėshtė njė ndėr femrat mė simpatike tė ekranit shqiptar, e cila mundohet gjithmonė qė te jetė e bukur mė thjeshtesinė dhe ėmbėlsinė qė e karakterizon. Kaltrina Selimi vjen nė kėtė numėr tė gazetės pėr tė kėshilluar tė gjitha femrat se si duhet tė vishen kėtė sezon veror, ndonėsė jemi drejt ditėve tė fundit tė verės…
Ta fillojmė fillimisht nga rrobat e banjės duke qėnė qė vazhdohet tė frekuentohet plazhi nė kėto ditė tė nxehta vere. Sipas Kaltrinės, ngjyrat qė janė mė tė pėrshtatshme pėr kėtė verė janė pinku dhe e bardha, megjithėse ngjyra e zezė mbetet gjithmonė “in” edhe nė plazh, pasi tė tregon forma tė mira trupore.
Pėrsa i pėrket aksesorėve qė preferohen nga vajzat, krahas shallit tė plazhit dhe syzeve, vetė kėngėtarja nuk praktikon aksesorė tė tjerė.
Gjithsesi, pėr vajzat qė i kushtojnė rėndėsi detajeve, mund tė pėrmendim edhe aksesorė tė tjerė, por mjafton qė ato tė mos jenė tė ekzagjeruara, si nė ngjyrė ashtu edhe nė madhėsi. Pėrsa i pėrket veshjeve, sipas Kaltrinės, vera tė imponon njė veshje qė pikė sė pari tė bėn tė ndihesh komfort me veten. Sipas saj, ekstravaganca ėshtė lėnė paksa pas dore nė pėrditshmėrinė e vajzave shqiptare, dhe kjo duket dukshėm kur nė kėmbėt e tyre nuk mbizotėrojnė mė takat e larta qė nė orėt e para tė mėngjesit, siē ndodhte dikur.
Gjithashtu, e rėndėsishme sipas Kaltrina Selimit ėshtė qė vajzat tė vishen me diēka qė vėrtetė u ka hije, jo detyrimisht me diēka tė modės qė pėr mė tepėr, nė trupin e tyre nuk qėndrojnė mirė. Personalisht, Kaltrina i pėlqėn shumė fustanet tė cilat mund tė jenė tė gjatėsive tė ndryshme, nė varėsi tė preferencave tė veēanta ndėrkohė qė pantallonat e shkurtra nuk bėjnė pjesė nė shijet e saj.
Nėse ndalemi tek Make Up-i, pėrgjigja vetėkuptohet duke marrė parasysh faktin se si jemi mėsuar gjithmonė ta shohim Kaltrinėn nė skenė, e thjeshtė dhe e bukur. Sipas saj, orėt e paradites nuk kėrkojnė njė make up tė rėndė, aq mė tepėr nė kėto ditė tė nxehta vere ndėrkohė qė pasditja, dhe mbremja kėrkon njė pėrkujdes mė tė veēantė, sidomos tek ngjyrat dhe tonet e pėrdorura.
Pėrsa i pėrket flokėve, kėngėtarja mendon se flokėt me onde janė shumė nė modė dhe ajo personalisht i praktikon shumė, gjithsesi me flokėt edhe mund tė luhet. E rėndėsishmė ėshtė ti kurosh ato siē duhet, pasi siē thonė: “flokėt pėrbėjnė tek femrat gjysėm e bukurisė sė tyrė”…

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi