Meshkujt i plqejn zeshkanet

Shko posht

Super Meshkujt i plqejn zeshkanet

Mesazh nga Nora prej Mon Sep 05, 2011 4:05 pmKah mesi i shekullit t kaluar aktorja legjendare dhe seks simboli, Marylin Monroe, pati deklaruar se meshkujt i duan m shum biondet. Ndoshta dikush do t pajtohet me kt pohim, mirpo nse bazohemi n rezultatet e nj studimi t ri, nuk qndron kshtu. Studimi ka treguar se meshkujt, n fakt, i plqejn zeshkanet.
Rrjeti shoqror Badoo ka anketuar 2.000 meshkuj n mnyr q t zbuloj se far i josh meshkujt te nj femr.

Rreth 60 pr qind e t anketuarve kan deklaruar se m shum u plqejn femrat me flok me ngjyr m t errt, ndrkaq nj e treta e t anketuarve, gjegjsisht 33.1 pr qind, kan thn se zeshkanet jan m atraktive.

Meshkujt t cilt i duan biondet prbjn 29.5 pr qind t votave, ndrsa flokkuqet jan m pak t popullarizuara. Vetm 8.8 pr qind e meshkujve thon se femrat me flok t kuqe jan atraktive.

Nj tjetr informat interesante sht se meshkujt nuk i duan femrat me figur manekinie. Shumica e t anketuarve kan pohuar se fermat e prsosura bartin madhsin 40 dhe 42. Femrat edhe m t plota zn vendin e dyt, ndrsa ato shum t hollat jan t tretat n kt renditje.

Kur bhet fjal pr ngjyrn e syve, e kaltra sht dukshm n vend t par. Rreth 40.2 pr qind e t anketuarve kan deklaruar se e plqejn ngjyrn e kaltr. Syt ngjyr kafe jan n vend t dyt, ndrsa n vend t tret jan syt e gjelbr.

Hulumtimi i Badoo sht realizuar n Franc, Spanj, Itali, SHBA dhe Brazil. Vetm francezt kan thn se u plqejn femrat shum t holla.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi