Teuta nuse “amerikane”

Shko poshtė

Super Teuta nuse “amerikane”

Mesazh nga Nora prej Mon Sep 05, 2011 4:10 pmSikurse kishte njoftuar mė herėt, kėngėtarja e talentuar Teuta Kurti, ka vėnė kurorė pak ditė mė parė me tė fejuarin e saj Dardan Luta.
Nė njė dasmė tipike shqiptare, kėngėtarja ka spikatur pėr thjeshtėsinė dhe tendencėn moderne tė look-ut tė saj amerikan. Me njė fustan tė thjeshtė, jo tė fryrė e me pala, sikurse jemi mėsuar rėndom, Teuta u shfaq mė fine dhe mė ‘trendy’ se kurrė mė parė.
E shquar si njė kėngėtare kryesisht ekstravagante, ajo qė mė herėt kishte bėrė me dije pėr mediet se fustani i saj do tė ishte “alla amerikan”, pra larg tendencave tė nuseve shqiptare, por pėr look-un nuk kishte zbuluar asgjė. Siē e shihni, Teuta ka preferuar pėr ditėn mė tė rėndėsishme tė jetės sė saj flokėt e shkurtėr nė ngjyrė tė zezė, tė stiluar bukur me njė karficė shumė femėrore, e ngjashme me kapelat e vogla me tyl.
Pėr “make-up”-in ka zgjedhur njė buzėkuq tė fortė qė i shkon shumė dhe i rrėzėllen buzėqeshjen, ndėrsa pėr sytė ka preferuar njė trukim tė thjeshtė.
Nė ceremoninė e zhvilluar nė qytetin e Pejės, ku nuk kanė munguar tradita si ardhja e krushqve etj., kėngėtarja u vesh gjatė mbrėmjes edhe me njė fustan tė gjatė klasik, ngjyrė jeshil, qė i shkonte shumė dhe e bėn atė tė dallojė nga tė gjitha nuset e tjera, qė zakonisht preferojnė ngjyrat klasike: tė bardhė ose pana.
Teuta ka zbuluar para dasmės se sė bashku me tė shoqin, Dardanin, shpresojnė sė shpejti tė kenė edhe fėmijė. “Nėse dėgjoj Dardanin, do tė kemi shtatė fėmijė, pasi ai do shumė.
Pėr fat tė mirė, tė dy i duam shumė fėmijėt. Kjo ėshtė njėra ndėr arsyet pse edhe e kemi pėrshpejtuar martesėn, jo se jam shtatzėnė, por sepse planifikojmė shumė shpejt tė krijojmė familje”, – ka thėnė kėngėtarja pak javė mė parė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi