Fmija njmuajsh shtatzn

Shko posht

Super Fmija njmuajsh shtatzn

Mesazh nga Nora prej Mon Sep 05, 2011 4:17 pm
Mjekt nga Arabaia Saudite kan mbetur pa frym kur derisa po kontrollonin nj fmij femr njmuajshe kan zbuluar se ishte shtatzn dhe kan ndrmarr nj ndrhyrje urgjente kirurgjike pr t mnjanuar fetusin nga barku i bebes. Ky rast i pazakonshm u zbulua pasi fmija, vajz, nj muaj pas lindjes, me prerje cezariane, kishte filluar t kthente. E ma e kishte uar pr kontroll, kurse mjekt kishin konstatuar se n barkun e saj ishte nj fetus i pajet.

Vum re se barku i saj ishte i fryr n mnyr t pazakonshme, ka deklaruar dr. Saleh al Nasar, pediatr n spitalin Mbreti Fisal, n Riad.

Testet treguan se n stomak kishte fetus. Operacioni pr heqjen e tij ka zgjatur plot tri or. Fetus i hequr peshonte 460 gram dhe ishte i gjat 12 centimetra , ka thn mjeku.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi