Dy gota alkool nė ditė bėjnė mirė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Dy gota alkool nė ditė bėjnė mirė

Mesazh nga Nora prej Wed Sep 07, 2011 5:39 pm
Dy gota alkool nė ditė nė moshėn e mesme ndihmojnė shėndetin e femrave nė pleqėri.

Gratė rreth tė pesėdhjetave tė cilat shoqėrojnė drekėn e tyre me verė janė mė pak tė rrezikuara tė preken nga sėmundjet nė moshėn e tretė se sa ato qė nuk vėnė alkool nė gojė. Njė studim ka dalė nė pėrfundimin se pirja e alkoolit nė moshėn e mesme i bėn femrat mė tė zgjuara dhe mė nė formė fizikisht.

Kėrkuesit amerikanė saktėsojnė se ky studim nuk duhet pėrdorur si justifikim pėr ata persona tė cilėt abuzojnė me alkoolin.

Sipas tyre, pija me masė ndihmon nė shėndetin e atyre tė cilėt kanė qenė “pijedashės”, por nuk kėshillojnė qė femrat tė cilat nuk kanė pirė alkool ta fillojnė atė kur tė bėhen 50 vjeē.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi