Babai hedh n gjyq Facebook pr fotot e vajzs

Shko posht

Super Babai hedh n gjyq Facebook pr fotot e vajzs

Mesazh nga Nora prej Wed Sep 07, 2011 5:43 pmNj prind do t ngrej nj shtje gjyqsore ndaj Facebook pasi disa foto provokuese t vajzs s tij 12-vjeare jan shfaqur n rrjetin e famshm social.

Babai thekson se fotot mund t vn n shnjestrn e pedofilve vajzn e tij. Sipas Daily Mail, nse gjyqi do t fitohet, Facebook mund t detyrohet t paguaj nj shum t madhe si dmshprblim, transmeton TCH.

Facebook, q ka rreth 750 milion prdorues n t gjith botn, krkon q prdoruesit e tij t jen mbi 13 vje, por nuk krkon verifikim pr moshn.

Babai nga Irlanda e Veriut, emri i t cilit nuk bhet i ditur me qllim mbrojtjen e identitetit t vajzs, shprehet se nj nga fotot provokuese sht hequr nga faqja, por disa t tjera ku ajo ka pozuar me minifund jan ende t disponueshme. Gjithashtu babai thekson se vajza e tij ka marr mesazhe nga meshkuj ku i krkohej t postonte n profil foto t nxehta t saj.

Vajza ka postuar fotot provokuese duke dhn edhe informacione mbi jetn personale.

U tmerrova kur pash fotot e publikuara nga vajza ime n Facebook dhe po ngre kt padi si mnyrn e vetme pr t zgjidhur problemin. Ajo sht shum e vogl pr t kuptuar se far po bn, thot burri nga Irlanda e Veriut.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi