Jehona Sopi u martua nė Hawai

Shko poshtė

Super Jehona Sopi u martua nė Hawai

Mesazh nga Nora prej Mon Sep 12, 2011 7:39 amPas 5 vjetėsh dashurie, dasmė private dhe muaji mjalti nė Las Vegas. Historia e tyre e dashurisė mė nė fund ėshtė kurorėzuar me martesė. Kėngėtarja Jehona Sopi dhe i dashuri i saj, Lavdim Koshutova, drejtor i njė prej bankave kosovare, i kanė dhėnė fund beqarisė, tė mėrkurėn, nė njė dasmė tejet private dhe larg vėmendjes sė ēdo kujt.
Ashtu siē edhe ishte komentuar prej tyre, ata janė martuar tė vetėm nė Hawai, nė njė dasmė krejt ndryshe nga ato tradicionalet. Tė dy vetėm kanė celebruar marrėdhėnien e tyre, ndėrsa menjėherė pas kėsaj ngjarjeje tė lumtur, Lavdimi u ka treguar miqve dhe tė afėrmve tė tij i lumtur se “sapo jemi martuar”, raporton Indeksonline.
Nė muajin shkurt, nė njė intervistė pėr gazetėn “Mapo” tė Tiranės, Jehona kishte treguar se do ta hedhė hapin e madh tė martesės kėtė shtator.
Ashtu siē ka pohuar, ka ndodhur.
Pas martesės nė Hawai, ata dy kanė vazhduar nė Las Vegas tė Kalifornisė, ku do tė kalojnė muajin e mjaltit.
Sa i pėrket ceremonisė nė Prishtinė, ēifti ka bėrė tė ditur se sapo tė kthehet nga pushimet, do tė organizojė njė festė tė ngushtė me miqtė e tyre mė tė afėrt.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi