Femrat q pin alkool, m t shndosha n pleqri

Shko posht

Super Femrat q pin alkool, m t shndosha n pleqri

Mesazh nga Nora prej Tue Sep 13, 2011 9:23 amFemrat t cilat knaqen me nj got alkool, qoft birr ose ver, gjat orve t mbrmjes kan gjasa m t mdha q t jen m t shndetshme n moshn e shtyr.
Nj studim n t cilin kan marr pjes 14.000 femra ka treguar se ato t cilat konsumojn mesatarisht alkool do ti presin t shtatdhjetat m t shndetshme, n krahasim me ato q pin tepr ose aspak.
Po ashtu, sht treguar se sht m mir q pirja e alkoolit t ndodh gjat javs, e jo vetm n vikend.
Femrat t cilat pin m shpesh dhe m pak alkool do t kalojn m mir, n raport me ato q pin koh pas koh, por shum. Femrat t cilat pin nga pes deri n shtat gota alkool n jav, kan gjasa reale q t jen m t shndetshme.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi